Projemizin Yapısı

           2 yıl sürecek olan projemizde ülkemizin Mersin, Adıyaman, Ağrı, Gaziantep ve Trabzon illerinde bulunan toplam 100 genç ile birlikte tenis sporunun eğitiminde sporun yanı sıra kariyer odaklı yaklaşımın da sağlanması ile yeni bir spor eğitimi yaklaşımı hedeflemektedir. İtalya, İspanya, Litvanya ve Bulgaristan’dan ortaklarımız ile beraber ülkemizden de 2 ortağımızın daha bulunduğu projemiz Türkiye Ulusal Ajansı’ndan 2019 Teklif Çağrısı döneminde 161.000 Avro hibe almıştır.

            Önümüzdeki 2 yıllık takvim çerçevesinde ortaklarımız ile birlikte spor eğitiminde ve özelde tenis sporunun eğitiminde spor eğitimi kadar gençlerin spor yoluyla profesyonel kariyer hedeflemelerine de yardımcı olacak bazı alt faaliyetler planlanmıştır.

            Kariyer planlaması ve sürdürülebilir kariyer,  öğrenmeyi öğrenme kavramının gençlerde güçlendirilmesi, aile bilinçlendirme faaliyetleri dijital platform ile desteklenmiş ve akran öğrenmesi yöntemi ile de bu süreç desteklenmiştir. Bir başka deyişle örneğin Trabzon’da bulunan bir genç, Gaziantep’te bulunan bir arkadaşının öğrenme sürecini de yazılı ve görsel araçlar ile izleyebilecek imkânlara sahip olacaktır. Kariyer planlaması antrenörlerinin yanı sıra uluslararası profesyonel koçlar ve eğitimciler tarafından da takip edilecek ve gerektiğinde destek sağlanacaktır. Aynı zamanda akademik destek ile katılımcı gençlerin proje öncesi durumları tespit edilecek, proje süresince ilerlemeleri takip edilecek ve proje sonrasında da gelişmeleri raporlanacaktır.

            Yabancı ortaklarımızın hepsi ülke olarak sporda başarılı veya kurumsal olarak spor faaliyetlerinde aktif çalışan, deneyimli kuruluşlardır. Projemiz kapsamında özellikle farklı kurum tiplerinden ortaklarla çalışarak kurumsal öğrenme sürecimiz de desteklenmiştir.

            Ortaklarımız;

            Türkiye, Ankara – Etlik Gençlik ve Spor Derneği,

            Türkiye, Kastamonu – Genç Yaşamın Sesleri Derneği,

            Litvanya, Siauliai (Şevley) – Kartu Europa Derneği,

            İspanya, Backslash Spor Kulübü,

            İtalya, Vagamondo Derneği,

           Bulgaristan, Sofya – Champions Factory Spor Kulübü

isimli kuruluşlardan oluşmaktadır. Ortaklarımız projemizin tüm faaliyetlerine kendi deneyimleri ve ülke deneyimlerini aktararak destek vereceklerdir. Yapılacak olan saha ziyaretlerinde de tüm ortaklar bu deneyimleri ilgili ülkede yerinde görme şansına sahip olacaktır.