Proje Açılış Toplantısı Yapıldı

TC. Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı  bünyesinde yürütülmekte olan Erasmus+ Gençlik programı kapsamında desteklenen “Gençlerin Gelişimine Tenis ile Destek ve Kariyer Odaklı Yaklaşım“ KA2 Stratejik Ortaklık Projesi Açılış toplantısı 17 Mart 2020 tarihinde yapılmak üzere planlanmıştı. Daha sonra tüm dünyayı etkisine alan pandemi (Kovid-19) yüzünden yapılması ileri bir tarihe ertelenmiş olan proje açılış toplantısı 1 Eylül 2020 tarihinde Ankara Tenis Kulübü'nde düzenlendi.

Toplantının açılışında konuşan Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, "Türkiye'nin bir tenis ülkesi olabilmesi için ülkemizin her köşesinde tenis oynatabilmek hedefimiz. Açılış toplantısını gerçekleştirdiğimiz Gençlerin Gelişimine Tenis ile Destek ve Kariyer Odaklı Yaklaşım projemizle de tenisin başarılı bir kariyere olumlu etkilerine odaklanıyoruz." şeklinde konuştu.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş daha sonra projenin gerçekleştirilmesinde destekler veren Dışişleri Bakan Yardımcısı Sn. Faruk Kaymakcı'ya, Avrupa Birliği Başkanlığına, Ulusal Ajans temsilcilerine, antrenörlerimize, Federasyon çalışanlarına ve sporculara teşekkür ederek projenin açılışını gerçekleştirdi.

toplu eu acilis

toplu2 eu acilis